Основните принципи на коневъдството

ОРГАНИЗАЦИИ, В КОИТО МОЖЕ ДА СЕ УПРАЖНЯВА ПРОФЕСИЯТА И ВИДОВЕ ДЛЪЖНОСТИ:

Качествата като здравина и атлетизъм правят конете от тази порода изключително подходящи за прескачане на препят­ствия и обездка.

Източнобългарският кон е полукръвна порода от универсален тип, получена в резултат на сложно възпроизводително кръстосване на местни, арабски, англо-арабски и полукръвни кобили с полукръвни и чистокръвни английски жребци. Още от началото това кръстосване е било придружавано от задълбочена селекция, в резултат на което се получила порода коне с всестранно развити качества.

You are employing a browser that may not supported by Fb, so we have redirected you to definitely a simpler Model to give you the very best working experience.

в конна база „Тракиец“, намираща се в село Житница, близо до Пловдив.

Конезавод „Кабиюк" е единственото държавно предприятие, в което се отглеждат български и чужди племенни породи коне, като Каракачански, Източнобългарски, Плевенски, Чистокръвен английски, Чистокръвен арабски, Арабска шагия и други. Останалите коне се отглеждат в частния сектор.

По време на турското робство местното население е от­глеждало ниски на ръст коне, отлично приспособени и много здрави. Тези коне не са били подходящи за задоволяване на турската армия, поради което много богати българи и турци започнали да отглеждат в своите чифлици по-хубави жребци и кобили, докарани от Близкия изток (главно с арабски и тюр-кменски произход).

Учебни предмети, които се изучават – Селскостопанска техника, Анатомия и физиология, Основи на животновъдството, Фуражопроизводство, Хранене и развъждане, Животновъдство, Основи на ветеринарната медицина, Експлоатация и ремонт на земеделска техника, Говедовъдство, Овцевъдство, Свиневъдство, Птицевъдство и др.

Възможни правила и нормативи, които задължително трябва да се спазват – Техникът- животновъд е длъжен да познава, спазва и прилага правилата за здравословни и безопасни условия на труд и да опазва околната среда.

Камионите за добитък трябва да се почистват и дезинфекцират редовно, за да се предотврати предаването на патогени.

Цялостното и редовно почистване на силоза с помощта на водоструйки и сухо/мокро смукачки предотвратява достигането на патогени до животните чрез фуража.

Рибовъдството може да се извършва в естествени и изкуствени водоеми. Чрез изкуствено развъждане може да се получат високи добиви – десетки, а понякога и стотици пъти по-високи, отколкото от същата площ при естествени условия.

Поради това прахът и замърсяванията трябва да се отстраняват редовно от силозите.

Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел Коневъдство да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основните принципи на коневъдството”

Leave a Reply

Gravatar